Betonový plot vydrží čtyřicet let prakticky bez údržby

Zvýšíte soukromí

Soukromí se dnes cení zlatem. Z různých směrů na vás pomyslně „útočí“ kde kdo – sledovače na webových stránkách, kamery na veřejných prostranstvích, někde dokonce skryté kamery, instalované nelegálně, o nichž se ani nedozvíte, a existují i různá jiná „šmírovací technická zařízení“. Velkým problémem se může stát otevřené oplocení, kde sice nemusí být kamery, ale lidé, kteří se venku prochází po chodníku, si vás mohou jednoduše nafilmovat či vyfotit na mobilní telefon. Nechceme malovat pomyslného „čerta na zeď“, ale hlídat si více soukromí v místech, odkud je na vás dobře vidět, se vyplatí. Třeba tehdy, promenádujete-li se u bazénu v plavkách, a vaše „kypré tvary“ někoho za plotem sexuálně vzrušují.

popínavá rostlina na zdi

Bezúdržbový plot

Betonové ploty v Plzni https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-plzen/ nevyžadují žádnou údržbu a vydrží vám sloužit přibližně čtyřicet let. Pouze bude vhodné tu a tam beton očistit od prachu a případných usazených a rozmnožujících se rostlin, jako jsou lišejníky a mechy.

rostliny na zdi

Snížíte úroveň hluku

Hluk patří k nejsilnějším stresovým faktorům, nepříznivě ovlivňuje naši psychiku a působí velmi depresivně na podvědomí. Hluk bychom se měli snažit za každou cenu snižovat, ovšem ne vždy to jde tak efektivně, jak bychom si přáli. Betonový plot může v tomto směru významně napomáhat, zejména na pozemcích v blízkosti rušných ulic a silnic.

Snížíte prašnost

Prach se velmi často šíří ve větším měřítku právě při zemi, ve výšce kolem dvou metrů. Jde o rozvířené prachové částice ze země, které zdvihá vítr, a toto je schopna zachytit betonová plotová hradba. Snížení prašnosti se projeví hlavně na zahradě, což oceníte např. pod pergolou, slunečníkem či stříškou altánu, u bazénu anebo na trávníku, kde se právě sluníte. Součástí prachu bývají také toxické těžké kovy, které vdechujeme, a zatěžujeme tím nejen plíce, ale zejména játra a mozek.

About the author