Dovolená v Berlíně

Patří k největším městům Evropy a je druhým největším městem Evropské unie. Hlavním městem Německa je od roku 1991 a leží na severovýchodě. Vzdálenost z Prahy do Berlína je zhruba 350 km. Cesta vlakem trvá přibližně 5 hodin a letadlem kolem 40 minut.
mapa Berlína
 
Kultura a pamětihodnosti Berlína
 
V Berlíně můžete navštívit mnoho zajímavých míst. Friedrichstadt-Palastje divadlo s největším jevištěm na světe. Jsou zde i zajímavá muzea jako Pergamonské muzeum nebo Nové muzeum. Kaufhaus des Westens je největším obchodním centrem v Evropě, které má 7 pater a nabízí rozmanité možnosti nakupování. Určitě stojí za návštěvu. Známá je i botanická zahrada, dokonce dvě zoologické zahrady. Berlínská filharmonieje významná kulturní stavba v Berlíně.
ulice v Berlíně

Další památky jsou Říšský sněm, Braniborská brána (nejznámější pamětihodnost Berlína), Unter den Linden(bulvár v Berlínském obvodu Mitte), Karl-Marx-Allee, Schloss Charlottenburg, Fernsehturm(televizní věž v centru Berlína poblíž náměstí Alexanderplatz), Berliner Dom, Alexanderplatz, Potsdamer Platza mnohé další památky. Jsou zde i památky související s židovskou obcí (Nová synagoga, Židovské muzeum, Židovský památník). Berlín je zkrátka “svobodným městem”, kde si každý najde to svoje. Lze navštívit i různé parky: Tiergarten(největší a nejpopulárnější park nacházející se v samém centru Berlína), Victoria Park (park s krásným vodopádem), Volkspark Friedrichshain(nejstarší park Berlína), Treptower Park(který se nachází podél břehu řeky Spree). Jsou zde i jezera: Wannseea ggelsee.
 
Zábava a atrakce
 
Po dni, který strávíte prohlídkou památek je možnost se odreagovat v různých barech, restauracích a diskotékách, kde se oprostíte od starostí všedního dne. Lze využít i různé atrakce: Aqua dom(obří akvárium se vzácnými druhy ryb a korálů v hotelu Radisson), Filmové muzeum, Zoologická zahrada (je nejstarší zahradou v Německu), Technické muzeum, Voskové muzeum Madame Tussaud’s, Botanická zahrada(se nachází ve velmi zelené čtvrti města). Je zde i nespočet různých barů: Badeschiff Treptow, Tacheles/Zapata, 40 Seconds, Watergate a mnohé další.
 vlajky na budově
Berlín je ideální místo pro dovolenou na týden nebo na několik týdnů. Každý den máte možnost objevovat nové památky a zažívat hodně legrace. Přeji skvělou zábavu.

 


Nezařazené

About the author