Filtrace je srdcem každého bazénu

Zatímco chemické přípravky vodu v nádrži desinfikují, upravují její kvalitu, a případně shlukují drobné mikroskopické nečistoty do velkých celků, tak filtrační zařízení vás všech těchto nečistot průběžně zbavuje. Pouze ty největší nečistoty je možné odstranit ručně s použitím dnové či hladinové síťky, ovšem na všechno ostatní znečištění už budete potřebovat filtraci, či případně bazénový vysavač – a právě ten se na filtraci také napojuje.

míč v bazénu

Jak je tedy vidět, tak právě filtrační jednotka je nezbytnou a velice důležitou součástí každého bazénu, a proto byste její výběr v žádném případě neměli podcenit. Ovšem je jasné, že tato bazénová problematika není úplně snadná a laik se v ní jen málo orientuje. Je proto na místě oslovit zkušeného prodejce, se kterým se můžete o svém správném výběru poradit, a také si zjistit alespoň základní informace o možnostech filtrování vody na internetu.

abstrakt

Každá bazénová filtrace sestává z bazénového čerpadla a samotné filtrační jednotky. Bazénové čerpadlo prohání pod tlakem vodu skrze filtrační materiál, ve kterém se zachycují nečistoty ve vodě obsažené. Tato pročištěná voda se pak následně do bazénu vrací – jedná se tedy o uzavřený okruh.
Navíc, na bazénovou filtraci mohou být napojena také další zařízení jako je například dávkovač bazénové chemie anebo vysavač. Podle objemu vaší nádrže a podle dalších dodatečných zařízení napojených na filtraci byste měli vybírat čerpadlo o vhodném výkonu, které prožene veškerou vodu v nádrži skrze filtr za šest až osm hodin.

Naopak na výběru filtračního média záleží, jak kvalitně bude voda pročištěná. Velice oblíbená a spolehlivá je mezi majiteli bazénů písková filtrace https://eshop.techneco.eu/Piskove-filtrace. Ta je plněna čistě přírodním, kopaným křemenným pískem, který má ostré hrany, na kterých se všechny nečistoty zachycují. Volit můžete hned z několika frakcí podle velikosti pískových zrn.

About the author