Jak pomoci lidem s nízkými příjmy

Máte ve své rodině babičku nebo dědečka, kteří žijí sami a jakž takž „vyjdou“ každý měsíc s penězi? Zavnímali jste jejich finanční problémy? Anebo víte o sousedovi, který žije sám, má nízký důchod a nakupuje jen nezbytné potraviny, protože musí hlavně zaplatit nájem? Gratuluji vám! Dnes se totiž lidé o své sousedy a někdy, bohužel, ani o své nejbližší, nezajímají. A proč? Někdy proto, že nemají čas, někdy proto, že je to vlastně nezajímá – sami mají svých problémů dost, tak proč si nakládat s cizími problémy … Chápu vás, ale přesto – pokud máte sílu, kterou staří lidé už nemají, věnujte ji svým blízkým anebo osamělému sousedovi. Staří lidé nechtějí být druhým na obtíž, mnohdy nevycházejí ven, a proto ani nevědí, kde sim mohou dané informace zjistit a jak si pomoci.
ruce na koleni
Pro lidi s nízkým příjmy je tu jistá pomoc, a to stát a jeho dávky státní sociální podpory. Úřady práce vyplácejí příspěvek na bydlení, přídavek na dítě, porodné, rodičovský příspěvek a někdy také, bohužel – je to život – i pohřebné. Navíc je na úřadu práce i odbor Hmotné nouze, kde vyplácejí doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí a za určitých podmínek mimořádnou okamžitou pomoc.
Předejte informaci svým blízkým – dědečkům, babičkám, kteří živoří a zajděte s nimi na příslušný úřad práce (tam, kde mají trvalé bydliště) nechť požádají o příspěvek na bydlení. Doprovoďte je a pomozte jim vyplnit formuláře.
pohled muže na otazníky
O příspěvek na bydlení se žádá každé čtvrtletí, neplatíte žádné poplatky.
Důchodci nemusí prokazovat příjmy, protože úřad práce je propojený s příslušnými správami sociálního zabezpečení, tudíž se důchody sehrávají a úřad práce výši důchodu vidí. Proto důchodci nemusí docházet na okresní správy sociálního zabezpečení, aby jim výplatu důchodu potvrdili, ani nemusí na úřad práce dokládat výměry důchodů či jejich zvýšení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené

About the author