Měli bychom se testovat

To, že existují nemoci, může být lidem v určitém rozsahu i příjemné. Ruku na srdce – kdo z nás ještě nikdy nenasimuloval nějakou tu nemoc třeba ve chvíli, kdy se mu nechtělo do práce nebo do školy nebo když se chtěl vyhnout nějaké jiné nepříjemné situaci? A kdyby neexistovaly neduhy, neměli bychom takovou možnost.
Jenže kromě možnosti simulování nepřinášejí nemoci lidem nic pozitivního. Někdy nás tyto trochu potrápí a třeba nám nakrátko zkazí náladu, což se dá ještě snést, ale někdy jsou i závažné, takové, u kterých jdou všechny žerty stranou.

testovací sada

A mezi ty posledně zmíněné patří nesporně i koronavirová pandemie. Jakkoliv o této nejednou mluvili neznalí našinci a rádoby vtipálkové jako o ‚rýmičce‘, o nemoci, kvůli které se musí lidé testovat, aby vůbec přišli na to, zda ji mají, není tu rozhodně žádný důvod ke vtipkování. Protože se tato infekce rozšířila po celém světě, nejednou už i zmutovala a stála nás už nemálo životů a podlomených zdraví.
Ona pandemie nám v uplynulém období pořádně zatopila. Kolika jenom jsme se kvůli ní dočkali omezení, kolik jenom si toho vytrpěli jak lidé, tak třeba i zdravotnictví a státní rozpočet! Kolik jenom jsme toho nesměli nebo naopak museli, když se proti této pandemii bojovalo! A dodnes se vlastně stále ještě bojuje.

odběr vzorku

Stále ještě nejsme z nejhoršího venku, pořád ještě hrozí, že se tu ona nákaza znovu rozšíří. A tak nesmíme polevovat a musíme i nadále činit ledacos, abychom se koronavirům ubránili. A tak jsou i nadále důležité třeba i antigenní testy, které nám pomáhají odhalovat nakažené jedince a tím bránit nevědomému šíření oné nákazy.
Právě díky těmto testům může každý přijít na to, zda není infikovaný. A pokud u sebe tuto nemoc odhalí, hned ví, že se musí oddělit od ostatních, aby onu nemoc nešířil. Což je zásadního významu. Protože jedině pak je naděje, že se šíření koronaviru zastaví a tento zmizí. A nám zase bude dobře.

About the author