Rozchod a dělení všeho, co bylo společné

Pokud vztah mezi dvěma partnery nefunguje, je přirozené se rozejít. Možná vás zaskočí zjištění, kolik párů ve vašem okolí udržuje nefunkční uspořádání jen proto, že rozchody jsou příliš nepohodlné.
zlomený srdce
Lidé mají většinou strach primárně ze změny jako takové. Přestože jsou nešťastní, je jim současná situace milejší než následky případného ukončení – což s sebou nese několik nepříjemných aspektů, jako je např.:
·         samota a zvykání si na single život
·         přehodnocování toho, co vlastně chceme
·         zrušení plánů, které jsme s partnerem měli do budoucna
·         vysvětlování – přátelům, rodinným příslušníkům a všem, kdo se vás budou ptát na bývalou polovičku
·         citové odstřižení se od dosud blízké osoby
·         reorganizace věcí v domácnosti – spotřebiče, nábytek, upomínkové předměty, a zkrátka všechno, co bylo vaše a nyní již nebude
·         střídající se emoční stavy – úleva, smutek, vztek, bezmoc
křížky na zápěstí
Předmětem nejčastějších problémů nejen mezi rozcházejícími se partnery, ale i napříč jejich společnými známými je jistě to, „kdo s kým zůstane“.
V rámci vztahu je běžné, že díky partnerovi poznáte nové lidi a získáte nové přátele. Což samozřejmě platí i naopak. Z původně oddělených přátel se poté stanou společní. A co po rozchodu? No, neříká se to lehce, ale bývá časté, že nově nabyté známé po odloučení od partnera ztratíme. Díky tomu často poznáme, kdo se s námi má skutečně zájem vídat a kdo nás má rád takové, jací jsme a bez ohledu na to, s kým žijeme, a kdo se s nám přátelil spíše ze slušnosti, kvůli našemu druhovi. To je život. A čím reálněji jej budeme brát, tím méně budeme překvapení.
Jednou z nejhorších variant udržování mrtvého partnerského vztahu kvůli „výhodám“, které jsme zmínili na začátku je samozřejmě i ta, kdy se držíme zuby nehty právě těchto „umělých“ vztahů s přáteli, kteří nejsou a nikdy nebyli naši. Je potřeba si uvědomit, kdo z našeho okolí nám za to skutečně stojí, a koho již není potřeba dále vídat. Náš čas je cenný a není potřeba jej plýtvat na stýkání se s lidmi, se kterými si nemáme co říci a cítíme se s nimi trapně jen proto, abychom si uchovali zdánlivý dojem dávno vyhaslého kamarádství.

Nezařazené

About the author