Vybíráme obklad do koupelny

V koupelně se v průběhu dne nacházíme více než často. Při její rekonstrukci je tedy prvořadé, aby byla nejen esteticky upravená, ale i sladěná do barev, které by na vás působily příjemně a pohledně.
umyvadlo v koupelně

Barvy, které převládají

Samozřejmě, že volba barevného odstínu a kombinací, je pouze na vašem uvážení. Jestli však váháte a nevíte si rady s tím, jaký barevný odstín do vaší koupelny zvolit, nechte se inspirovat řadou nejpopulárnějších barev, které zpravidla převládají.
•       Naprostou klasikou je světle modrá barva. Je nespočet koupelen a domácností, které ji doma vlastní a i díky tomu, se pokládá za typicky koupelnovou a díky tomu i fádní. Pokud k ní však přidáte ještě jiný odstín, jakým jebílá nebo jiný druh modré, v okamžiku se z tuctového obkladu – může stát neobyčejný.
vana v koutě
•       Béžová a světle hnědá barvajsou další, které jsou pro prostory koupelny typické. Nijak nedráždí, jsou příjemné na pohled a lidé se v takové koupelně rozhodně cítí dobře i díky jejich odstínům. Co vás však může odradit je to, že splývají do jednoho celku a v případě, že toužíte mít doma originální obklad, tato možnost vás zřejmě neuspokojí.
•       Kombinace s bílou – těch je nepochybně nespočet. Bílý obklad můžete ozvláštnit i sytou barvou, kterou zakomponujete do koupelny v menším poměru, aby nebyla příliš tmavá a nevyvolávala ve vás pocity, že je přeplácaná. Nejčastěji se používá v kombinaci se šedou, černou nebo zelenou barvou.
hnědé dlaždičky

Mozaika? Žádné tabu!

Pokud si myslíte, že je mozaika dominantou krytých bazénů a oblastí, kde je možné si veřejně zaplavat, pravděpodobně vás zklameme. I v dnešní době je o obklad, jakým je mozaika nesmírný zájem a její podoba se značně změnila k lepšímu. Už to není pouze o modrých barvách, ale složit si váš vlastní styl, motiv nebo návrh můžete i sami. Počítejte však, že se jedná o zdlouhavější práci a rovněž i o náročnější finanční záležitost.
Ovšem, pokud se do toho nebudete obávat jít, věřte tomu, že takového obkladu nebudete nikdy litovat. A rozhodně nebudete mít koupelnu, kterou má doma naprosto každý.

Nezařazené

About the author