Jak se starat o pískovou filtraci

Písková filtrace je neopomenutelný doplněk k našemu bazénu. Díky správně zvolené pískové filtraci ušetříme na bazénové chemii, ale naše voda zůstane průzračně čistá. V případě čištění bazénu by se měla používat písková filtrace hned několikrát denně, a čím je voda teplejší, a čím méně bazénové chemie používáme, tím častěji je filtraci třeba používat. Jak ale o takovou filtraci správně pečovat, aby plnila svoji funkci?

voda v bazénu

Péče o pískovou filtraci je nenáročná, a zabere sotva pár minut. Stačí jen pravidelně propláchnout filtrační kanálky, a správně filtraci zafiltrovat. Na zimu ji schováváme, aby v ní voda nezamrzla, a filtrace se nerozbila. Déšť jí však neublíží, proto může být celé léto venku u bazénu.

Nesmíme také zapomínat před každou sezónou vyměnit filtrační náplň. Jaké jsou druhy filtračních náplní?

Zeolit

Spolehlivou filtrační náplní do pískové filtrace je jemně drcený přírodní zeolit https://www.chlorito.cz/zeolit-do-piskove-filtrace. Výhodou tohoto čistě přírodního materiálu je velká sorpční schopnost, takže naproti klasickému filtračnímu písku dovede zachytit i ty nejmenší nečistoty. Prodává se ve dvou velikostních kategoriích.

filtrační válec

Aqualoon

Nadýchané kuličky aqualoon jsou další formou filtrační náplně do pískové filtrace. Tyto kuličky dokážou zachytit i větší, nerozpuštěné nečistoty. Po použití je není nutné vyhazovat, a pořizovat hned nové. Pomocí speciálního PWS čističe kuličky vyperete, a ty jsou pak připraveny k dalšímu použití.

Křemenný filtrační písek

Nejužívanější, a nejznámější variantou je filtrační písek. Jedná se o nejlevnější variantu filtrační náplně, a pro čištění menších bazénů bohatě postačí. Lze volit dle velikosti pískového zrna, a také dle značky.

Nejste-li si jistí, jakou zvolit náplň do vaší bazénové filtrace, jak často ji měnit, nebo co ještě potřebujete, aby byla voda ve vašem bazénu skutečně čistá, zeptejte se raději odborníků. Můžete kontaktovat profesionály z e-shopu Chlorito, který abízí velkou škálu nejkvalitnějších bazénových potřeb a doplňků.

About the author