Kde nejčastěji najdeme skleněné zábradlí

Je smutným faktem, že existují v našem životě věci, které považujeme za tak samozřejmé, že jim prakticky nevěnujeme žádnou pozornost, ačkoliv je používáme každý den. Jedním z takovýchto příkladů je i zábradlí. Bez něj bychom si již balkón či schodiště prakticky nedovedli představit.

Jen málokdo si však plně uvědomuje, jak široká je škála materiálů, z nichž může být vyrobeno. Většina z nás samozřejmě vyjmenuje ihned kov či dřevo, avšak to ani zdaleka není vše. Jsou i materiály, které nám na první pohled připadají absurdní, avšak přesto se stávají stále rozšířenějšími.

schodiste1

Jedním z nich je i sklo. To obecně není považováno za příliš odolné či bezpečné, což jsou dvě věci, které by u zábradlí měly stát na prvním místě. Přesto skleněné zábradlí Kmkdesign.cz nejenže existuje, nýbrž jej najdeme stále častěji.

V první řadě je však nutno říci, že se obvykle nejedná o čisté sklo, nýbrž jde o kombinaci s jiným materiálem, nejčastěji kovem, kdy je skleněná deska zasazená do kovového rámu. To samozřejmě zvyšuje bezpečnost celé konstrukce, avšak otázky zůstávají.

Je totiž nutné si uvědomit, že ačkoliv je zde ona konstrukce, určitá rizika stále zůstávají. Je totiž velmi dobře možné, že například při uklouznutí do oné desky narazíme, či do ní nechtěně bouchneme. Zde pak hrozí, že se rozbije a rozpadne na střepy, které samy o sobě představují riziko jak pro lidi, tak pro zvířata.

schodiste4

I proto se tyto desky vyrábí ze speciálního tvrzeného skla, které odolá nárazu mnohem lépe než to, co máme například v okně. Navíc je pokryto průhlednou či matnou fólií, která v případě, že se skutečně něco stane, vše udrží pohromadě a zabrání tomu, aby se všude rozsypaly střepy.

A kde jej nejčastěji najdeme? V současné době jsou nejvíce k vidění v obchodních centrech. Má to samozřejmě svůj důvod – je nutné, aby zákazníci měli pokud možno co nejméně omezený výhled na jednotlivé obchody.

Pokud vás ovšem uchvátilo, můžete si jej pořídit i domů. Jen buďte připraveni na to, že cena nebude nejnižší. Ale s tím je třeba počítat.

About the author