Kočovný styl života? Jaký je?

Každý z nás si může v dospělosti vybrat, jaký život chce vést a co s ním vlastně naloží. Mladí lidé mají možnosti, které se někteří z nich rozhodně nechystají promarnit, a tak se vydají na cestování všeho druhu po všech místech. I zpočátku nevinné poznávání světa, se může časem stát kočovným neboli potulným stylem života, který vám bude vyhovovat a sžijete se s ním.
procházka po pláži

Travel blogeři můžete být i vy

Nemyslete si, není to jen tak! Cestovat po světě můžete za pomocí vlastních ušetřených peněz nebo také díky zaměstnání, jakým je travel blogger. Jde v něm především o to, že cestujete po světě a máte smlouvy s určitými hotely, firmami a lidmi, kteří vám platí za to, že jich vzpomenete ve videu z místa, které navštívíte. Je to život snů snad pro každého těžce pracujícího člověka, který se celý rok snaží ušetřit pár tisíc, aby se podíval třeba jen do Chorvatska k moři.
Tito travel blogeři navštěvují nespočet zemí a míst, na kterých třeba nechodí tolik lidí a chtějí je ve videu předložit ostatním jako zajímavá, netradiční, exotická a báječná na to, abyste je navštívili i vy.
procházka v horách

Umělci na ulici

Mnoho lidí zahajuje i protest v podobě toulání se a žijí tak, aby jednoduše přežili a byli spokojeni. Řeč není o žádných bezdomovcích, ale třeba o pouličních umělcích, kteří se přesouvají z místa na místo a hledají nejen lidi, kteří ocení jejich talent, ale především sebe a své místo v životě.
Živí se hudbou, tancem, zpěvem, herectvím, uměním nebo něčím, co se jen tak nevidí. Způsobů je mnoho a vydělat si nějakou tu korunu potřebnou pro přežití jim celkem jde. Vracet se ale nemají příliš kam, protože většinu času se přesouvají z města do města a zkouší najít štěstí pořád jinde. Kočovný život jim ale vyhovuje a kdyby ne, rozhodně by ho nevedli.
Vést si život po svým a žít tak, abyste viděli co nejvíce míst a poznali mnoho lidí, má i své výhody. Rozšíříte si obzory, poznáte různé druhy lidské osobnosti a zažijete něco, co lidi v pozadí stereotypu nikdy – každý den změnu.

About the author