Praktické kousky nábytku do dětského pokoje

Dětský pokoj by měl být hlavně praktický a útulný. K čemu jsou krásné nařasené závěsy, když nestíní a jen chytají prach? A na co bude dítěti stylový nábytek, který ale nebude pohodlný? Jakým nábytkem vybavit dětský pokoj?

Pro školkové děti

lego

Děti od tří do šesti let potřebují především prostor pro hru. V pokoji stačí základní kousky nábytku, jako je skříň, postel a stůl s židlí, vhodnou pro dítě do deseti let. Tyto židle jsou polohovací a obsahují podložku na nohy. Zaručují tak správný sed a tím chrání držení těla vašeho dítěte. U stolu si může dítě kreslit a později psát domácí úkoly. Skříň by měla být ke stěně připevněna hákem tak aby nehrozil její pád na dítě. Postel by měla být kvalitní, nemusí však být ještě velká, takto starým dětem většinou stačí postel v délce 160cm.

Pro děti na prvním stupni

klučičí poko

Děti školou povinné potřebují stejně tak prostor pro hru jako děti školkové, často je však upozaděn a hlavní je místo pro práci a dělání úkolů. Nadále bude potřebná židle, která má opěrku na nohy, kvalitní psací stůl a postel. Dále se hodí místo na čtení, na což je skvělou variantou sedací pytel https://www.beanbag.cz/. Zajistí dětem pohodlí a příjemný prostor pro prohlížení knih a čtení. Nebo jen pro lenošení ve volné chvíli. Sedací pytel navíc dětem zůstane v pokoji až do dospělosti, mnohdy jej totiž využijí k odpočinku i ve starším věku.

Pro mládež

Dospívající děti si již svůj pokoj přizpůsobují sami. Většinou vyžadují svůj počítač, který často potřebují i pro plnění školních povinností, místo na spaní a na zábavu, což se ale často stírá v jedno. Kdo z nás si k práci rád občas nelehne do postele. Nechte výběr nábytku zcela na vašich dětech, které již ví, co chtějí. Ubude vám spousta hádek. Skvělou variantou do pokoje je třeba multifunkční přehrávač na hudbu, popřípadě velká knihovna pro milovníky knih.

About the author