Výběr hypotéky


Spousta nabídek

Když si zadáte do internetového vyhledávače, že si chcete vzít hypotéku, tak na Vás naběhne spousta všemožných nabídek, takže je potřeba věnovat nějaký čas tomu, abychom si udělali přehled o dnešní nabídce. Počítejte však s tím, že třeba 20 % z celkové ceny nemovitosti budete muset dát ze svého. Tím to samozřejmě nekončí, protože musíte mít dostatečný příjem k tomu, abyste zvládali splácet. U nabídek je orientačním znakem úrok, ovšem k němu můžou být různé poplatky a podobně, takže mnohem lepší je dívat s na celkové roční náklady.

peníze za dům

Navíc záleží na jak dlouho budete mít fixaci, protože potom můžou splátky dost stoupnout. Na druhou stranu delší fixace znamená vyšší splátky již od začátku. Dle těchto a dalších důležitých faktorů můžete hledat nejvýhodnější nabídku, ovšem i u ní je potřeba dát pozor na to, co je ve smlouvě, přičemž u ověřených bank je riziko nějaký skrytých poplatků menší.

Půjčka mimo banku

Když přijdete do banky, že si chcete půjčit několik milionů na bydlení, tak to není tak. Nikdo Vám takovou částku nedá na dobré slovo, takže probíhá prověřování klienta a zhodnocení jeho bonity. Zde se můžou ukázat nějaké Vaše prohřešky z minulosti, kdy jste třeba nespláceli nějaké své pohledávky.

nový dům

V takovém případě se bohužel nedá nic dělat a banka Vás odmítne třeba s tím, že můžete přijít, až budou záznamy v rejstříku staré několik let. To se Vám však nemusí stát s nebankovní hypotékou nebankovnihypoteky.cz, protože zde je pro ně mnohem více důležité, že máte dostatečný příjem a budete bez problémů splácet. Vyplacení může proběhnout již do 24 hodin, takže je to skutečně velmi rychlá záležitost. Půjčí Vám až 70 % procent ceny nemovitosti s možností splátkového kalendáře dlouhého 1 až 30 let. Dokonce existuje VIP varianta, které můžete využít, jestliže budete mít spolužadatele, který v rejstříku záznamy nemá.

About the author