Život pod vlastní střechou je vám blíž, než si myslíte

A ještě více vás jistě překvapí to, že k němu nepotřebujete získat milióny. A to i v případě, kdy chcete žít na vlastním pozemku. To jediné, co je potřeba, je spokojit se s menší podlahovou plochou. Pakliže vám bude stačit domek, který vypadá, jako kdybyste běžný panelový byt přenesli ven na volné prostranství, tak neváhejte a pořiďte si skvělý celoroční mobilní dům od Lavarohouse.cz!

cabin-2119661_640

Uvidíte, že si vlastní bydlení s volným prostorem okolo brzy zamilujete. Není nic lepšího, než žít na vlastním pozemku, kdy vám za zdí nečíhají sousedi, kdy vás neobtěžuje hluk z vedlejšího bytu, anebo naopak vy nerušíte někoho druhého. Konečně si budete moci užít grilování s přáteli na vlastní zahradě, anebo třeba stále více populární zahradničení. Váš pozemek totiž bude vypadat vždy přesně tak, jak to chcete vy.

Ovšem pokud je vaše finanční situace nepříliš vstřícná k nákupům nemovitostí, nevadí. Typické pro mobilheim je to, že nemá pevné základy, jedná se tedy o stavbu, která není pevně spojená se zemí. A v takovém případě nepotřebuje stavební povolení, a vy ji můžete umístit i na pronajatý pozemek.

Podstatné je, že ke koupi takového bydlení nebudete potřebovat vysokou hypotéku.

flower-4373800_640

Hypotéky jsou pro běžné lidi stále více nedostupné – jsou drahé, a pro jejich přidělení musíte splnit náročné požadavky. Takže na ně dosáhne jen málokdo. Navíc je třeba myslet i na riziko, že v budoucnosti můžete mít potíže se splácením a o své bydlení přijdete.

Jak je tedy vidět, mnohem jistější a pohodlnější je, když si pořídíte jen takovou stavbu, jakou si můžete dovolit zaplatit i z běžných úspor, anebo s pomocí malého úvěru. A přesně takový je mobilní dům, který váš rozpočet na lopatky rozhodně nepoloží.

Záleží jen na vás, jak si vyberete – zda chcete bydlet dobře, levně a hned, anebo riskovat drahou hypotéku, či čekat, až naspoříte dost peněz na klasickou nemovitost.

About the author