Balon je ideální hračka

Balón je jedním z nejuniverzálnějších hraček pro děti z celého světa. I v těch nejchudších zemích mají děti smotaný kus hadru do tvaru balonu, aby měly do čeho kopat nebo si s čím házet.

Balóny a balónky, nebo míčky známe v mnoha velikostech a v mnoha provedeních. Od nejmenších míčků na ping-pong, squash nebo golf, trochu větší tenisové míčky Dunlop Sportoaza.cz, po míče na volejbal, košíkovou a fotbal a neměli bychom zapomenout ani na medicinbal. Pak tu máme celou řadu velikostí nafukovacích míčů a balónů, včetně těch, které se nafukují héliem až po největší balón, což je ten na sezení a cvičení. Teda pokud nebereme mezi balóny i ten horkovzdušný, kterým můžeme vyletět nad mraky.

Malé děti se rychle naučí balónkem házet, ale naučit se jej i chytit, to dá pěknou fušku. Proto skutečného balónu někdy předchází plyšový míček do malých dětských rukou, měkký pro lepší uchopení.

balon

Dnes se opět vrací do módy hry z konce minulého století a tzv. školky s balonem nebo švihadlem jsou jedněmi z nich. Sady 10 úkolů, které měly stupňující se úroveň vypadaly jednoduše, ale zvládnout je, to vyžadovalo docela kus obratnosti, které dnešním dětem, sedícím za počítačem, chybí.

Balón je ideálním způsobem, jak hrou přivézt děti ke sportu. Zároveň pokud se zapojíme do hry s nimi, bude to příjemně strávený čas s dětmi, a přitom uděláme hodně pro naše zdraví, zvlášť pokud se s balónem budeme prohánět někde venku po louce.

balon

Balon nejen při házení, ale i kopání anebo pinkání rozvíjí přirozeným způsobem motoriku našich dětí. My dospělí už si nepamatujeme, kolik úsilí nás jako děti stálo, abychom udrželi rovnováhu, a při stoji na jedné noze tou druhou trefili kopnout do balónu. Nebo jak dlouho nám trvalo, než jsme přestali mít „děravé ruce“ a chytli jsme do rukou jakkoliv velký balón.

Každé dítě by mělo mít celou sadu různě velkých balonů.

About the author