Maca peruánská vám pomůže dostat se zpět do ztracené rovnováhy

Cukr a bílá mouka jsou drogy

Pochopitelně nejsou srovnatelné s heroinem či opiem, ale svým způsobem na nich vzniká závislost a obtížně se jí lidé zbavují. Možná jste sami na sobě pozorovali jev, kdy vás nezasytilo ani několik housek či rohlíků a nakonec jste se přejedli, scházela vám energie a tu jste opět dodávali za pár hodin dalším bílým pečivem. Důvodem je absence vlákniny v rohlících a houskách, celozrnného pečiva se jen tak nepřejíte a navíc vám dodá mnohem více živin, než bílá mouka.

vlajka Peru

Nadbytek cukrovinek zas vede ke zvyšování glykemického indexu, rychlé zvýšení krevního cukru vám sice dodá energii a jste „na koni“, ale vzápětí pokles inzulinu vyvolá stav útlumu a vy zas zatoužíte po další dávce cukru, a tak pořád dokola. Toto je jedna z příčin diabetu, resp. přetížené slinivky, která má pak problém vyplavovat inzulin.

Skoncujte s bílým cukrem a bílou moukou a nahraďte je celozrnnými výrobky, ořechy, semínky, sušeným a čerstvým ovocem, zeleninou, zvyšte podíl luštěnin ve stravě a zdravých tuků.

Vyrovnejte hormony

Hormonální dysbalance je bohužel častý jev dokonce i u mladších ročníků, dochází k ní pod vlivem chronického stresu a svůj podíl na tom má i stále tolik oblíbený fastfood – hamburgery a kolové nápoje, to jsou právě ty zmiňované drogy bílé mouky a enormního podílu cukru ve slazených nápojích.

peruánské andy

Kolové nápoje, káva a další zdroje kofeinu – to je další problém ve vztahu k hormonální dysbalanci, kofein totiž zvyšuje hladinu adrenalinu, kortizolu a dalších stresových hormonů, tím nás vybičuje k výkonu, ale přetěžuje to nadledvinky a to má pak negativní dopad na nervovou soustavu, na vznik depresí, na krevní oběh, degeneraci buněk, špatné trávení, dochází k předčasnému stárnutí atd.

Sáhněte po adaptogenech – ano, víme, že dnes je velmi těžké se zcela vyhnout stresu, a tak si alespoň můžeme efektivně vypomáhat adaptogenními bylinami. Maca peruánská účinky opravdu má, je to prokázáno zkušenostmi statisíců až milionů lidí. Působí jako celkový harmonizátor a vyrovnává hormony do optimální hladiny. Nejlepších účinků dosáhnete při dlouhodobém podávání již malé dávky byliny, dávkování je ovšem nutné dodržet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About the author