Finance až na prvním místě

Je to dobou, možná mediálním tlakem, kdy se všude setkáváme pravidelně s řadou dokonalých, úspěšných lidí, co skvěle vypadají, vynikají ve svém oboru, drží krok se světovými trendy. Díky svým schopnostem a dovednostem jejich příjmy šplhají do astronomických výšin. Ale ruku na srdce, je to opravdu tak? Možná ano, ale není to pouze zlaté pozlátko, za kterým se schovávají?
čas na změnu
Samozřejmě i když nechceme svůj život podřídit honbou za penězi, není to tak jednoduché. Každý den je nutné právě toto slovo skloňovat v mnoha pádech. Většina smrtelníků řeší dnes a denně otázku, zda jejich zaměstnání je to pravé ořechové, zda jsou za něj adekvátně oceněni a zda by to o dům dál nebylo lepší. Bohužel mnohdy nám chybí odvaha, a naopak nám neschází velká dávka sebekritiky a podceňování sebe sama. Je to škoda, bez plánování a následných investic se z místa nepohne ani jednotlivec, natož firma, nebo společnost.
Češi zatím nemají moc vžit fakt, že by se za lepší prací a samozřejmě potažmo za vyšším výdělkem prostě a jednoduše stěhovali z místa namísto. To, co je v jiných zemích normální, u nás zatím ne. Jsme ochotni oželit i nějakou tu korunu, ale svého místa k žití, které máme oblíbené prostě ne!
bez prostředků
Peněžní a finanční otázka často svazuje ruce v mnoha oblastech. Ale zase na druhou stranu, mnohdy jsou naše představy, jak o nákupech, tak třeba o využití volného času našeho, či našich ratolestí značně zkreslené. Dá se vymyslet mnoho alternativ, jak kvalitně užívat života, cestovat, bavit se i když zrovna nevlastníme zlatou kreditní kartu. Ovšem chce to určitě víc přemýšlení a nápaditosti, než jen jít a pořizovat, bez tlaku na výši utracené částky. Mělo by však stále platit heslo, že čas, který nakonec strávíme se svými blízkými, kamarády, přáteli, kolegy v práci je k nezaplacení. Mysleme na to vždy, i když zrovna nebude náš účet vykazovat horentní zůstatky.

About the author