Vezměte děti ven

Blíží se jaro, venku je čím dál tepleji, a dny jsou delší. Zatímco většinu zimy tropily doma děti nepořádek, a často si stěžovaly, že se nudí, nyní máte šanci s nimi trávit více kvalitního času venku. Co ale vymyslet, a kam je vzít?

Ukažte jim památky

Ačkoliv jsou vaše děti možná divoké, a může se zdát, že je historie vůbec nezajímá, zkuste je vzít na prohlídku památek, které se nacházejí ve vaší blízkosti. Nejprve si však o památkách něco zjistěte, a pak zkuste děti zaujmout nejlepšími zajímavostmi, které se nabízejí. Vědí třeba, že je na Hradě Buchlově opravdová mumie? Viděly už slavného Brněnského draka? Znají příběh Orloje? Nejenže se tak naučí něco o historii, ale určitě získají spoustu skvělých zážitků.

děti v lese

Vyrazte na piknik

Vezměte deku, něco dobrého k snědku a pití, přibalte karty, a zajděte někam do přírody. Jídlo venku má prostě svoje kouslo. Čerstvý vzduch způsobí, že jídlo bude lépe chutnat, děti vám popovídají spoustu věcí, na které jindy nebyl čas, a strávíte trochu kvalitního času jako rodina, aniž byste museli utratit mnoho peněz.

děti u plotu

Hledání pokladu

Zkuste pro děti naplánovat zábavné odpoledne s hledáním pokladu. V blízkém lesíku můžete rozvěsit fáborky, a obálky s nápovědami, podle kterých děti budou hledat již zmíněný poklad. Takové dobrodružství je přesně tím, co ti malí drobečkové milují. Jako poklad můžete schovat například nějaké dobroty, hračky, nebo medaili. Děti se zbaví přebytečné energie, a vy si odpočinete. Nezapomínejte však, že je musíte mít stále na dohled, kdyby se náhodou stala nehoda v podobě zadřené třísky, nebo odřeného kolena.

Herbář

Ukažte dětem, jak si mohou vyrobit vlastní herbář. Procházky v přírodě pak již nebudou nudnou rutinou, ale cestou za získání nových úlovků do jejich sešitu s rostlinkami. Nezapomeňte si sebou vzít mobil s internetem, nebo příručku, kde zjistíte, kterou rostlinu zrovna našli.

About the author